O tym i o wielu ciekawych aspektach zdrowego ruchu przeczytasz w blogu

Moje ciało i psychika odpoczywają kiedy się dobrze zmęczą. Jest to stan równowagi, o którym chcę Ci nieco opowiedzieć. Ale zanim do tego dojdziemy, trochę dodam o własnych doświadczeniach.

Jestem Trenerem Personalnym i od wielu lat obserwuję jak organizm ludzki reaguje na różne formy codziennej aktywności. Przez ten czas, próbowałam kilku dyscyplin o których mogłabym śmiało napisać książkę. Te które najbardziej skradły moje serce, zostały ze mną do dziś, ale są uzupełniane pozostałymi. To co możesz zyskać na takich połączeniach, to rozwijanie różnych cech twojej nie tylko szczupłej ale i zwinnej sylwetki, czyli tego o czym marzy zdecydowana większość z nas.

Jakie połączenia są dla nas najlepsze? To wszystko zależy od tego, co chcemy najbardziej w sobie rozwinąć ale nie tylko. Zazwyczaj mamy bowiem jakiś słabszy element nad którym trzeba się mocniej skupić i może to być np zrzucenie zbędnych kilogramów czy słabsze od pozostałych partie mięśniowe.

Kiedy w roku 2020 trenując sporty sylwetkowe oraz Crossfit, zerwałam ścięgno Achillesa, prawdopodobnie zbyt mało uwagi poświęcałam wtedy na elastyczność ścięgien i odpowiednią do wysiłku regenerację. Po długiej rehabilitacji stopniowo wracałam do pełnej sprawności ale już bogatsza o doświadczenia wiedząc jak niezwykle ważny jest zrównoważony system treningowy. Liczący się z naszym, niezwykle cennym czasem, wiekiem, trybem życia itp…

Jak wykazują badania, najlepiej dla naszej głowy robią treningi nóg. Ich specyfika i intensywność doskonale podkręca nie tylko metabolizm ale też przepływ krwi do mózgu, dlatego są świetnym sposobem na dotlenienie szarych komórek.

Za to trening pleców, sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie i otwarci na wyzwania. Podobnie jak po zajęciach Pilates, nasza postawa jest bardziej stabilna, scentrowana i wyprostowana.

Nie omieszkam wspomnieć też o Jodze, która pozwala zrównoważyć nasz umysł z ciałem, wyciszyć pędzące myśli i śmiało oczekiwać nieoczekiwanego. Jeśli dodać do tego wszystkiego jakąkolwiek lubianą spontaniczną aktywność fizyczną, mamy pełnię szczęścia.

Piszę o tym czego nie tylko nauczyłam się na licznych szkoleniach, ale sama doświadczyłam na sobie. Każda z nas jest inna i niema jednego idealnego planu dla wszystkich. Dobrze żeby nasze zajawki sportowe nas przede wszystkim cieszyły i bawiły ale też rozwijały słabsze elementy. Zatem jeśli chcemy lepiej wyglądać i zbudować ładną, proporcjonalną sylwetkę to dobrze skomponowany trening siłowy jest idealnym rozwiązaniem. Nie powinno być to jednak coś, co zabiera nam cały wolny czas i przyjemność poprzez nadmierną ilość czy intensywność. Zawsze proponuję swoim klientkom kontynuowanie tego co każda lubi robić najbardziej czyli np taniec, spacery, surfing rower czy narty i jak dobrą przyprawę dodaję elementy ćwiczeń rozciągających, wyciszających a nawet medytacji. Kiedy, po dokładnym spersonalizowaniu, oddaję gotowy plan www.aniafitlife.pl/oferta mojej kolejnej klientce, powtarzam, jak zwykła odpowiadać Babcia mojego narzeczonego, na pytanie; jakie to pyszne!…

„Ponieważ dodałam szczyptę miłości”